Axis wall deco concrete look brown
Delivery within 9-10 weeks
Bekijk het showmodel in het Experience Center
Free returns within 30 days
2 year WOOOD warranty
Free delivery in the Netherlands
WOOOD Customer rating 8.3
The Axis wall decoration is an addition that immediately stands out in any space. Axis adds character to a wall and brings a bold, industrial accent to your interior.
Features
- Creative wall decoration: Adds character to your wall
- Metal with brown powder coating: Provides a beautiful concrete look
- A real eye-catcher: Instantly draws attention in any space
Design & style
The Axis wall decoration is a true eye-catcher for the wall. With its playful and creative look, Axis brings any space to life. Wherever you hang it, it immediately draws attention.
Dimensions
With a height of 81 cm and a width of 61 cm, this is a striking piece on the wall.
Material
The Axis wall decor is made of metal with a brown powder coating. The powder-coated metal provides a luxurious appearance. A powder coating is a finish that is bonded to the metal using high temperatures.
Maintenance
Keep the Axis clean with a dry or slightly damp cloth. Avoid abrasive agents to prevent any damage to the surface.
Assembly & delivery
This item is delivered assembled as 1 package.
| Article number | 377940-B |
|---|---|
| EAN | 8714713253272 |
| Series | Collection |
| FSC | No |
| Country of origin | India |
| Color | Brown |
| Assembly required | No |
| Delivery method | Pakket post groot |
| Dimensions | 81x61x9 cm |
|---|---|
| Height | 81 cm |
| Width | 61 cm |
| Depth | 9 cm |
| Weight | 10 kg |
| Volume | 0.1000 m3 |
| Material | Metal |
|---|
| Quantity | Product code | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
377940-B
AXIS WALL DECO CONCRETE LOOK BROWN
|
Free delivery
This product will be delivered to your home by PostNL.
- After your order and chosen delivery date, you will receive a confirmation by email.
- In case of a (longer) delivery time, we will keep you informed by email about the planned delivery.
- You will receive a Track & Trace code from PostNL by email.
- The products are delivered packaged and unassembled to the first door on the ground floor.
Return service
If you are not satisfied with your purchase for any reason, you can return your order free of charge within 30 days.
- The product must be complete, undamaged, unassembled and in its original packaging.
- Returns must be registered via our return portal.
- The refund will be processed once the return has been received, checked and approved.