Numa wall deco concrete look grey
Delivery within 5-6 weeks
Bekijk het showmodel in het Experience Center
Free returns within 30 days
2 year WOOOD warranty
Free delivery in the Netherlands
WOOOD Customer rating 8.3
With its clean lines and grey concrete look, the Numa wall decoration draws attention in any room. Where will you hang the Numa?
Features
- Sleek design: Calm, minimalist look
- Rugged concrete look: Metal with a grey finish
- A true eye-catcher: An atmospheric addition to the wall
Design & style
With our Numa wall decoration, you showcase the power of simplicity. The minimalist design and grey colour make it easy to combine with other colours and materials in your interior. Hang it in the living room, bedroom or hallway for a calm yet stylish accent on the wall.
Dimensions
With a height of 104 cm and a width of 84 cm, this is a strikingly large wall piece that works well on a spacious wall.
Material
The Numa wall decor is made of metal with a grey concrete look. The powder-coated metal provides a luxurious appearance. A powder coating is a paint that is bonded to the metal using high temperatures.
Maintenance
Clean the Numa with a dry or slightly damp cloth. Avoid abrasive agents to prevent potential surface damage.
Assembly & delivery
The item is delivered as 1 package.
| Article number | 377944-G |
|---|---|
| EAN | 8714713253319 |
| Series | Collection |
| FSC | No |
| Country of origin | India |
| Color | Gray |
| Assembly required | No |
| Delivery method | Pakket post groot |
| Dimensions | 104x84x13 cm |
|---|---|
| Height | 104 cm |
| Width | 84 cm |
| Depth | 13 cm |
| Weight | 19 kg |
| Volume | 0.2080 m3 |
| Material | Metal |
|---|
| Quantity | Product code | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
377944-G
NUMA WALL DECO CONCRETE LOOK GREY
|
Free delivery
This product will be delivered to your home by PostNL.
- After your order and chosen delivery date, you will receive a confirmation by email.
- In case of a (longer) delivery time, we will keep you informed by email about the planned delivery.
- You will receive a Track & Trace code from PostNL by email.
- The products are delivered packaged and unassembled to the first door on the ground floor.
Return service
If you are not satisfied with your purchase for any reason, you can return your order free of charge within 30 days.
- The product must be complete, undamaged, unassembled and in its original packaging.
- Returns must be registered via our return portal.
- The refund will be processed once the return has been received, checked and approved.